Унгария победи Англия с 1:0 у дома в първа среща за двата тима от Лигата на нациите. Успехът е първи за маджарите над британците от 1962 година насам.

Първото полувреме предложи атаки и към двете врати, но без такава, от която да произлезе чиста голова опасност.

Десет минути след началото на втората част Унгария поиска дузпа за игра с ръка на английски защитник, но реферът даде знак играта да продължи.

В следващите минути унгарците пропуснаха да открият резултата след удар на Наги и страхотна намеса на Пикфорд. Малко след това Адам Салай опита да прехвърли стража, но не успя.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Англия отвърна с пробив и шут на резервата Букайо Сака, но вратарят на Унгария спаси.

Развръзката дойде в 63-ата минута, когато Рийс Джеймс препъна съперник в наказателното поле в опита си да му отнеме топката и реферът отсъди дузпа. Доминик Собослай застана зад топката и превърна наказателния удар в гол (1:0).

До края и двата отбора можеха да променят резултата, но това не се случи.

Първо Конър Коуди не успя да уцели вратата след центриране на Рийс Джеймс в 77-ата минута, а точно пет по-късно Андраш Шафер прати топката на сантиметри от напречната греда. В последната минута от редовното време Хари Магуайър можеше да донесе точка на Англия, но ударът му премина покрай гредата.

Унгария поведе в класирането на група 1 от Лига 3, докато британците са на последното място.
Останалите два отбора в групата са Италия и Германия, а мачът им е от 21:45 часа тази вечер