Литва завърши 2:2 с лидера Унгария и поднесе изненада в група G на квалификациите за Евро 2024, спирайки „маджарите“ да се класират за турнира в Германия още след тази среща.

Фьодор Черних (20) вкара красив гол, а Пиюс Ширвис (36) удвои аванса на литовците, но след почивката гостите заиграха много по-добре и намалиха чрез Доминик Собослай (67-дузпа). Барнабаш Варга (82) пък изравни за 2:2, а до края на мача той и неговите съотборници не успяха да стигнат до пълен обрат и си тръгнаха с точка от Каунас.

В същото време Сърбия срази у дома Черна гора с 3:1 в другия мач от тази група и направи нова крачка към европейското първенство следващото лято. Александър Митрович (9) даде ранен аванс на домакините, но ветеранът Стеван Йоветич (36) изравни. Сърбите се прибраха в съблекалнята под освирквания от трибуните за слабата си игра, но след почивката успяха да стигнат до убедителен успех. Александър Митрович (73) не точен за 2:1 след асистенция на Душан Тадич (77), който пък оформи крайното 3:1 след пас на Митрович.

След тези резултати Унгария остава лидер с 14 точки и една повече от Сърбия. Черна гора е на трета позиция с 8 точки, но и мач по-малко от сърбите. Литва заема четвъртата позиция с 6 точки, а България е само с 2 точки на дъното.

Група G
Сърбия – Черна гора 3:1
1:0 Александър Митрович (9), 1:1 Стеван Йоветич (36), 2:1 Александър Митрович (74), 3:1 Душан Тадич (77)

Литва – Унгария 2:2
1:0 Фьодор Черних (20), 2:0 Пиюс Ширвис (36), 2:1 Доминик Собослай (67), 2:2 Барнабаш Варга (82)