Изненадата на сезона в Примера дивисион Жирона продължи със силното си представяне и в мач от 12 кръг постигна победа с 4:2 като гост на Осасуна след обрат.

Каталунският тим взе аванс в 16-ата минута, когато Иван Мартин се разписа след подаване на Артьом Довбик. Домакините отговориха с две попадения на Анте Будимир.

Хърватинът първо изравни резултата в 25-ата минута, а половин час по-късно обърна резултата в полза на Осасуна. Довбик изравни в 71-ата минута.

Десет минути по-късно той асистира на украинския си сънародник Виктор Циганков, който в 70-ата минута влезе като резерва. Алейш Гарсия оформи крайното 4:2 за Жирона в последната минута на редовното време.

С четвъртата си поредна победа гостите събраха актив от 31 точки от началото на сезона и временно излязоха на първо място в класирането. Осасуна е на 11-о място с 13 точки.