Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига Базел претърпя изненадваща загуба с 1:3 от последния в местния шампионат Грасхопър.

Тимът на Пауло Бенто допусна гол още в 12-ата минута, когато Нгамукол се разписа за 1:0. Лука Джуфи изравни за Базел в 39-ата минута, но в последната минута на първата част Дингсдаг вкара за 2:1 за Грасхопър. Бенто извърши всичките си смени до 62-ата минута, но вместо това тимът му получи нов гол в 73-ата, дело на Ланг.

Давиде Кала окончателно отказа Базел от търсенето на точки с два бързи жълти картона в 81-ата и 84-ата минута.

Базел започва битката в Шампионската лига с гостуване на Реал (Мадрид), а срещите с Лудогорец са на 22 октомври и 4 ноември, когато ще се реши битката за третото място в групата.