Шампионът на Мексико Монтерей се наложи с 2:0 над Керетаро, след като съперникът пропусна две дузпи.

Уругвайският нападател Карлос Буено бе съборен в наказателното поле след половин час игра и сам изпълни 11-метровия удар. Ударът му обаче бе спасен от вратаря Хонатан Ороско.

Точно преди почивката халфът Исаак Акуна бе изблъскан от Уилям Паредес за втората дузпа в полза на Керетаро. Ектор Алтамирано взе топката от ръцете на Буено, но би над вратата.

Резервата Абрахам Карено даде аванс на Монтерей в 48-ата минута, а Луис Перес вкара втори гол за шампионите 16 минути преди края.

Монтерей, който спечели шампионата Апертура през декември, е на второ място в Група 1 на първенството Клаусура, изоставайки на пет точки зад Тигрес УАНЛ. Лидерът направи 0:0 като гост на Чивас (Гуадалахара).

Аржентинският треньор на Пачука Пабло Марини подаде оставка, след като тимът му отстъпи с 0:1 на Естудиантес, което бе четвърто поражение в последните 9 мача. Пачука е на последното място в Група 2.

Лидер в Група 2 е Америка, който победи Сантос Лагуна с 3:2 след два гола на халфа Анхел Рейна, като второто попадение се оказа победно, отбелязано две минути преди края. Пумас УНАМ има три точки аванс пред Крус Асул и Морелия в Група 3, а днес гостува на Атланте.

Първите два отбора от всяка от трите група и двата най-добри следващи тима в крайното класиране се класират за четвъртфиналите на шампионата./БЛИЦ