Отборът на Израел победи драматично у дома Латвия с 2:1 в мач от Група "F" на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. С този си успех воденият от французина Луис Фернандес тим възроди надеждите си за класирана на шампионата на Стария континент догодина.

Мачут започна много добре за домакините, които поведоха още в 16-ата минута, когато Елянив Барда се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите и вкара за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 62-ата минута капитанът на Латвия Каспарс Горкс изравни със силен удар от около 15 метра - 1:1. След това евреите се хвърлиха на финален щурм, който даде резултат в 81-ата минута, когато Бирам Киял засече с полнж центриране и донесе победата на тима си с 2:1.

След успеха си израелците са на четвърта позиция във временното класиране с актив от 7 точки, но на само 3 от лидера Хърватия, докато Латвия е на пето място с 4 пункта.

Израел - Латвия 2:1
1:0 Елианив Барда (16), 1:1 Каспарс Горкас (62), 2:1 Бирам Кият (81)