* Макаби (Хайфа) донесе поне малко успокоение в Левски, след като израелският тим вече притежава най-лошите показатели от участие в груповата фаза на Шампионската лига. Израелският шампион завърши участието си в турнира през тази година с безпрецедентното постижение – без спечелена точка и без отбелязан гол (г.р. 0:8). Досега “сините” имаха един от най-лошите показатели в историята на турнира – нула точки и само един вкаран гол.

Общо девет отбора са завършвали участието си групите на ШЛ без спечелена точка и сред тях е и Левски. Освен Макаби само Депортиво (Ла Коруня) е приключвал мачовете си в група от турнира без отбелязан гол (г.р. 0:9). Испанският тим прави това през сезон 2004/05, но пък тогава завършва с две точки от нулевите равенства с Олимпиакос (домакин) и Ливърпул (гост).

* Попадението от дузпа срещу Ювентус бе третото за вратаря на Байерн Ханс-Йорг Бут в Шампионската лига. Любопитното е, че и трите му попадения са във вратата на “Старата госрожа”, а всеки един гол е реализиран от дузпа с екипа на различен отбор.

На 13 септември 2000 г. с екипа на Хамбургер Бут се разписа в 69-ата минута за 3:3 във вратата на Едвин ван дер Сар, а мачът завърши 4:4. На 12 март 2002 г. вече като играч на Байер (Леверкузен) той се разписва във вратата на Буфон в 24-ата минута за 1:0 при победата на “аспирините” с 3:1. На 8 декември 2009 г. с екипа на Байерн той отново бележи срещу Буфон, но този път в 30-ата минута за 1:1 при победата на тима си с 4:1.

ГОЛОВЕТЕ НА ХАНС-ЙОРГ БУТ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА
13.09.2000 г. Хамбургер – Ювентус 4:4 (бележи за 3:3)
12.03.2002 г. Байер (Леверкузен) – Ювентус 3:1 (бележи за 1:0)
08.12.2009 г. Ювентус – Байерн 1:4 (бележи за 1:1)

* Хеттрикът на Майкъл Оуен срещу Волфсбург бе неговия втори в Шампионската лига, след трите му попадение във вратата на Спартак (Москва) през 2002 г., както и втори на територията на Германия след победата на националния отбор с 5:1 в Мюнхен през 2001 г.

Това бе неговият първи хеттрик от четири години насам и 14-ият път, в който Оуен вкарва три и повече попадения в една среща. В 10 от тези 14 случая той записва това постижение, когато отборът му е гост.