Макаби Тел Авив победи Зоря Луганск с 3:2 в отложен мач от третия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите.

Срещата се игра в сръбския град Бачка Топола заради военнaта обстановка в Израел и невъзможността на местните да домакинстват на двубой от евротурнирите.

Гол на Каниховски в 37-ата минута бе отменен заради засада. Макаби успя да поведе с гол на Еран Захави в продължението на първата част (1:0). Дор Паретц направи аванса на Макаби класически с две попадения в 46-ата и 60-ата минути.

До края Зоря върна два гола чрез Едуардо Герейро в 71-ата и Игор Горбах в 88-ата.

С успеха Макаби събра 9 точки на второто място във временното класиране в Група В, където лидер е Гент с една повече. Зоря заема третата позиция с 4 точки и само теоретични шансове за продължаване. Брейдаблик е последен с 0.