Правата на аржентинския съдия Андрес Мерлос са спрени за неопределено време след решението му да удължи мач от местната Примера дивисион с 9 минути, в които Ланус успя да обърне резултата от 1:2 до 3:2 у дома срещу Арсенал Саранди.

„Реферът Мерлос е изваден от съдийството“, се казва в кратко изявление на Футболната асоциация на Аржентина.

След въпросния си драматичен успех Ланус се доближи на 2 точки след лидера във временното класиране Ривър Плейт, завършил 1:1 с Велес Сарсфийлд през изминалия уикенд.

Първоначално Мерлос назначи 5 минути продължение на срещата между двата отбора, но впоследствие те станаха 9. След мача реферът беше изведен с полиция от терена заради протестите на играчите на гостите. Тимът от Саранди ще подаде жалба срещу съдийството в този двубой.

„Имаме претенции, защото след третия гол на Ланус играта не беше подновена от центъра. Имаше подобен случай и през 1996 година в мач между Уракан и Ривър Плейт. Тогава резултатът от мача беше променен“, заяви президентът на Арсенал Саранди Хулио Грондона.