Реал (Мадрид) победи с категоричното 6:1 Расинг (Сантандер) и си върна лидерството в Примера дивисион, което по-рано тази вечер им бе отнето от Барселона. Каталунците биха с 2:0 като гост Сарагоса с 2 гола на Лео Меси, което явно подразни селекцията на Жозе Моуриньо.

В главно действащо лице на двубоя на "Сантяго Бернабеу" се превърна Кристиано Роналдо. Португалската звезда изригна с 4 гола във вратата на гостите - в 15-ата минута, 27-ата, 47-ата и 55-ата от дузпа, а по веднъж се разписаха Гонсало Игуаин в 10-ата и Месут Йозил в 64-ата. Почетното попадение за Расинг (Сантандер) реализира Папе Диоп в 74-ата.

Реал завърши срещата с човек по-малко, след като Анхел ди Мария напусна контузен в 89-ата минута, а Моуриньо вече бе извършил и трите си смени.

Така "Белия балет" отново се изкачи на върха с 20 точки, а Барселона е втори с 19.

Кристиано Роналдо вече има 10 гола и 5 асистенции този сезон в Примера дивисион и води еднолично по тези показатели. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
Сарагоса - Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (42), 0:2 Лионел Меси (66)

Реал (Мадрид) - Расинг (Сантандер) 6:1
1:0 Гонсало Игуаин (10), 2:0 Кристиано Роналдо (15), 3:0 Кристиано Роналдо (27), 4:0 Кристиано Роналдо (47), 5:0 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 6:0 Месут Йозил (64), 6:1 Папе Диоп (74)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 23 октомври (събота) от 23:00 часа
Валенсия - Майорка (ТВ +)
Баланс: 30 мача, 17 победи за Валенсия, 7 равенства, 6 победи за Майорка

На 24 октомври (неделя) от 18:00 часа
Хетафе - Спортинг (Хихон)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Хетафе, 1 равенство, 1 победа за Спортинг (Хихон)

Севиля - Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 132 мача, 54 победи за Севиля, 28 равенства, 50 победи за Атлетик (Билбао)

На 24 октомври (неделя) от 22:00 часа
Виляреал - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 18 мача, 7 победи за Виляреал, 5 равенства, 6 победи за Атлетико (Мадрид)

На 25 октомври (понеделник) от 22:00 часа
Реал Сосиедад - Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 60 мача, 20 победи за Реал Сосиедад, 14 равенства, 26 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.