Българският съдия Георги Кабаков показа червен картон в първия си мач на европейското първенство по футбол до 19 години в Гърция. Българският съдия ръководи срещата между Франция и Австрия в Катерини. „Петлите” надвиха съперника с 1:0 в мач от Група „А” на турнира, а попадението бе дело на Алекси Блин (34) от Тулуза. Австрийците завършиха мача с човек по-малко, след като защитникът на Аустрия (Виена) Петър Глухакович получи втори жълт и съответно червен картон в 77-ата минута. Той бе предупреден от Кабаков за първи път още в 6-ата минута, а в края на мача и бе изгонен.

Преди този мач домакините от Гърция победиха Украйна с 2:0 в другата среща от групата. Головете за „елините” вкараха Петрос Орфанидис (20) и Зисис Карахалиос (76). Така гърците оглавиха временното класиране в групата заради по-добрата голова разлика от тази на французите.