Кадис надви у дома Гранада с 1:0 в първия мач от 30-ия кръг на Ла Лига, който се явяваше директна битка за оцеляване.

Както можеше да се очаква, на „Нуево Мирандия“ двата отбора играха много страхливо през първото полувреме, за да не допуснат фатална грешка.

Домакините все пак стигнаха до гол, който падна в 51-ата минута. Рубен Алкарас центрира добре в наказателното поле, където Роберт Наваро с глава забоде топката в горния ляв ъгъл.

Този гол накара Гранада да се събуди, като в 68-ата минута Теодор Корбеану шутира от пряк свободен удар, но топката попадна право в обятията на Херемиас Ледесма.

До края на мача повече голове не паднаха и така Кадис се приближи до спасението, докато Гранада е все по-близо до официалното си изпадане във второто ниво на испанския футбол.

След успеха си "канарчретата" събраха 25 точки на 18-ото място във временното класиране, докато Гранада остава 19-и с 14 точки в актива си.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!