Каен победи с 2:0 Ница на "Мишел Д'Орнано" в мач от 23-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които откриха резултата още в 12-ата минута. Родлен беше точен след асистенция на Фере. Гостите се впуснаха в атака, в търсене на изравнителен гол, но вместо това получиха такъв в 41-ата минута. Делор се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Менди срещу Нтибазонкиза.

През втората част Ница се опита да се върне в мача, но играчите на гостите направиха куп пропуски, които в крайна сметка допринесоха за поражението.

Каен се намира на 5-то място във временното класиране с актив от 36 точки. Толкова има и Ница, но южняците са с по-добра голова разлика е заемат 4-та позиция.