Грандът Олимпик (Марсилия) претърпя разочароващ старт на новия сезон в Лига 1, след като в мач от 1 кръг записа домакинска загуба с 0:1 от Каен.

Гостите пристигнаха в Марсилия с намерението да продължат серията си от три поредни мача без загуба на „Велодром“, след като преди година спечелиха с 3:2.

Каен постигна целта си с гол на новото попълнение Анди Делор в 27-ата минута. Белгийският талант Миши Батшуай пропусна няколко добри положения за попадение за Олимпик (Марсилия).

Бастия записа четвърта поредна победа над Рен, след като се наложи с 2:1 като домакин, въпреки че завърши с човек по-малко. Гостите откриха резултата чрез Джовани Сио в шестата минута, но домакините отговориха веднага след почивката с попадение на Флойд Айте.

Айте пък се отчете с асистенция за победния гол на Беноа Костел в 68-ата минута. В края на мача Брандао остави Бастия с 10 души, след като беше изгонен за фаул срещу Педро Енрике.