Пари Сен Жермен допусна сензационна издънка на собствен терен в мач от 25-ия кръг на френската Лига 1. Столичани завършиха 2:2 с Каен и пропуснаха отличен шанс да оглавят временното класиране.

ПСЖ отново се изравни по точки – по 49, с втория Олимпик (Марсилия), който снощи също завърши 2:2. Любопитно е, че и ОМ допусна изравнителен гол в края - в 89-ата минута. И двата отбора изостават на точка зад лидера Лион, който обаче е с мач по-малко. Утре „хлапетата” гостуват на Лориен.

Това е пети пореден мач за Каен без поражение в Лига 1 след четири поредни победи, които измъкнаха от дъното тима на Патрис Гаранд. Каен е 14-и с 28 точки, на пет от опасната зона. Тимът на Лоран Блан водеше с 2:0 до 89-ата минута и вече се виждаше сигурен победител, но с два гола в края гостите откраднаха ценна точка в борбата си за оцеляване в Лига 1.

Златан Ибрахимович откри още във 2-ата минута, след като засече центриране на Орие. Шведският нападател изрази радостта си от гола като свали фланелката си, за което получи и жълт картон. В 40-ата Лукас изведе Езекиел Лавеци отляво и аржентинецът с плътен удар по диагонала намери мрежата зад вратаря Веркутр за 2:0. Голямата драма настъпи в 89-ата минута. Емилиано Сала засече центриране в наказателното поле на Апиа и простреля Сиригу за 2:1. Във 2-ата минута на добавеното време гостите изравниха. Ибрахимович направи нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ерве Базил и със страхотно изпълнение с левия крак се разписа за крайното 2:2.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 25 КРЪГ
13.02.15
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) - Реймс 2:2
0:1 Никола де Превил (6), 1:1 Димитри Пайе (58), 2:1 Андре Айю (69), 2:2 Давид Н'Гог (89)
14.02.15
17:00 ч.
ПСЖ - Каен 2:2
1:0 Златан Ибрахимович (2), 2:0Езекиел Лавеци (40), 2:1 Емилиано Сала (89), 2:2 Ерве Базил (90+2)