Отборите на Каляри и Аталанта регистрираха домакински победи в първите два мача от 33-ия кръг на италианската Серия „А”.

Каляри срази на свой терен Катаня с 3:0. Мачът на „Нерео Роко” започна с домакински натиск и той бе оползотворен в 21-ата минута, когато Тиаго Рибейро вкара за 1:0. След почивката в 79-ата минута Ибарбо даде извеждащ пас към чилийския нападател Маурисио Пиниля, който покачи на 2:0. В последната 90-а минута колумбиецът Виктор Ибарбо оформи крайното 3:0. След победата си тимът от Сардиния събра 41 точки и се изкачи на 14-о място във временното класиране. Гостите от Сицилия пък остават на осма позиция с 46 пункта.

Аталанта пък надви в Бергамо отбора на Киево с минималното 1:0. Единственото и победно попадение за домакините вкара аржентинецът Максимилиано Моралес в 72-ата минута след асистенция на Скелото. След успеха си Аталанта се изкачи на 9-о място с 43 точки, докато Киево се смъкна на 10-а позиция също с 43 пункта, но по-лоша голова разлика.