Каляри обърна като домакин Катания с 2:1 в мача помежду им от осмия кръг на италианската Серия „А”.

Първите две попадения в мача паднаха още през първата част. Първо гостите от Сицилия поведоха с гол на аржентинския нападател Гонсало Бергасио (5), възползвал се от извеждащо подаване на Ярослав Плашил. „Слоновете” обаче не успяха да задържат много дълго преднината си, след като колумбийският нападател Виктор Ибарбо (26) получи голова пас от Конти и изравни за 1:1.

В 40-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Легроталие получи директен червен картон, а последвалата дузпа бе пропусната от Ибарбо. Все пак при числен превес домакините от Сардиния успяха да стигнат до второ победно попадение, дело на чилиеца Маурисио Пиниля (84), който донесе трите точки на тима си.

След успеха си Каляри се изкачи на девето място с 10 точки. Катания остана на 16-а позиция с 5 пункта.