Каляри записа първата си победа в рамките на последния месец, след като в мач от 26 кръг на Серия „А“ се наложи с 3:0 над Удинезе. Така тимът от Сардиния сложи край на серията от три срещи (две загуби и равен) без успех. „Зебрите“ пък записаха трети двубой без победа – две равенства и загуба.

Гостите от Удине имаха възможност да открият резултата в 17-ата минута, но Антонио ди Натале от 12 метра стреля над вратата. Грешката на ветерана беше наказана от Виктор Ибарбо, който в следващата минута даде аванс на домакините. С гръб към вратата той спря топката на гърди, обърна се и от воле стреля в мрежата на Симоне Скуфет. До края на първата част Ди Натале на два пъти не успя да преодолее вратаря Влада Аврамов.

Каляри довърши Удинезе в последните десет минути на мача. Матиас Весино удвои аванса на домакините девет минути преди края, когато воле засече центриране на Агим Ибраими. Македонецът пък вкара третото попадение в мача в предпоследната минута след контраатака.

В този мач играчите на Каляри бяха със специални връзки с цветовете на дъгата на обувките си. Те подкрепят борбата с хомофобията и съотборника си Даниеле Десена, който получи заплахи за живота си, след като в един мач игра с подобни обувки.

С този успех тимът от Сардиния не само се отдалечи на осем точки от зоната на изпадащите, но измести и Удинезе от 12-ото място в класирането. Двата тима са с актив от 28 точки.

Каляри – Удинезе 3:0
1:0 Виктор Ибарбо (18), 2:0 Матиас Весино (81), 3:0 Агим Ибраими (83)