Пескара намали шансовете си за оцеляване в Серия “А”, след като в мач от 25 кръг загуби с 0:2 като домакин на Каляри.

Тимът от остров Сардиния стигна до шестия си мач без загуба в шампионата след две попадения на Марко Сау в рамките на 8 минути през втората част – 53-ата и 61-вата минути.

Дженоа се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите, след като записа успех с 1:0 над Удинезе. Гол на Юрай Куцка с глава след половин час игра се оказа достатъчен за успеха на “грифоните”.

Катания се наложи с 1:0 над Болоня като домакин след гол на Серхио Алмирон. Торино победи Аталанта с 2:1 след попадение в края на Валтер Бирса. Алесио Черчи откри за “биковете” в 43-ата минута, но Херман Денис изравни за гостите 75-ата от дузпа.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 25 КРЪГ
15.02.13
21:45 ч.
Милан – Парма 2:1
1:0 Габриел Палета (39-автогол), 2:0 Марио Балотели (78), 2:1 Никола Сантоне (90+1)
16.02.13
19:00 ч.
Киево – Палермо 1:1
0:1 Мауро Формика (5), 1:1 Сирил Терео (55-дузпа)
Торино – Аталанта 2:1
1:0 Алесио Черчи (43), 1:1 Херман Денис (75-дузпа), 2:1 Валтер Бирса (87)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Сиена, 6 равенства, 6 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ