Българският национал Мартин Камбуров дебютира с победа за новия си отбор Далиен, като помогна за домакинския успех с 2:1 над Чангчун Ятай. Срещата бе от 15-ия кръг на елита в Китай.

Бившият футболист на Локомотив (София) бе резерва, но се появи на терена в началото на второто полувреме, когато гостите водеха с 1:0. В 28-ата минута аржентинският полузащитник Себастиан Андрес Сети бе вкарал за Чангчун Ятай.

Камбуров се включи силно и раздвижи играта на Далиен в атака, които само три минути след появата му в игра падна изравнителното попадение. В 48-ата точен бе на Жанг Яокун - 1:1. Крайното 2:1 за Далиен оформи Жунг-Хван Ан в 62-ата минута. От 72-ата до последния съдийски сигнал домакините играха с човек по-малко, тъй като червен картон получи съотборникът на Камбуров Янг Бо Ю.

С прибавените три точки Далиен събра 19 в актива си и вече заема 9-ото място. Лидерът Шандонг Луненг е с 29 точки. /БЛИЦ