Камерун победи Мароко с 2:0 в мач от Група „А” на световните квалификации в Зона Африка и се класира за Мондиал 2010 в ЮАР.

Попадение на Ашил Уебо през първото полувреме и гол на капитана Самуел Ето`о в началото на второто полувреме гарантираха на „Неукротимите лъвове” 13 точки в класирането, четири пред втория Габон.

Играещият в Левски Шакиб Бензукан не бе в групата на Мароко за мача, а Камерун си гарантира класирането на Мондиал 2010 след четири поредни победи в квалификациите.

„Неукротимите лъвове” записаха рекордното за африкански отбор шесто класиране на световно първенство и се завръщат на най-голевия световен футболен форум, след като пропуснаха първенството през 2006 г. в Германия./БЛИЦ