Норич победи Съндърланд с 2:1 в мач от 15 кръг на Висшата лига и увеличи напрежението над мениджъра на “черните котки” Мартин ОНийл, тъй като тимът му е само на точка над зоната на изпадащите. За домакините това беше осми пореден мач без загуба и четвърти последователен успех за първенство на “Кероу Роуд”.

Себастиан Басонг даде аванс на “канарчетата” в 8-ата минута с гол от вратарското поле, а Антъни Пилкингтън удвои половин час по-късно. Крейг Гарднър върна едно попадение за Съндърланд минута преди почивката с удар от границата на наказателното поле.

“Черните котки” бяха близо до нов гол, когато Гарднър от фаул стреля в гредата, а топката попадна в Мат Килгалон, който от 10 метра на празна врата би в аут. В 76-ата минута гостите реализираха изравнитено попадение чрез Конър Уикъм, но то беше отменено заради засада.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
01.12.12
14:45 ч.
Уест Хям – Челси 3:1
0:1 Хуан Мата (13), 1:1 Карлтън Коул (63), 2:1 Мохамед Диаме (86), 3:1 Мадибо Майга (90)
Фулъм – Тотнъм 0:3
0:1 Сандро (56), 0:2 Джърмейн Дефоу (72), 0:3 Джърмейн Дефоу (77)
Манчестър Сити – Евертън 1:1
0:1 Маруан Фелайни (33), 1:1 Карлос Тевес (43-дузпа)
01.12.12
17:00 ч.
КПР – Астън Вила 1:1
0:1 Брет Холман (8), 1:1 Джейми Маки (18)
Рединг – Манчестър Юнайтед 3:4
1:0 Хал-Робсън Кану (8), 1:1 Андерсон (13), 1:2 Уейн Рууни (16-дузпа), 2:2 Адам льо Фондър (19), 3:2 Шон Морисън (23), 3:3 Уейн Рууни (30), 3:4 Робин ван Перси (34)
02.12.12
18:00 ч.
Норич – Съндърланд 2:1
1:0 Себастиан Басонг (8), 2:0 Антъни Пилкингтън (37), 2:1 Крейг Гарднър (44)
03.12.12
22:00 ч.
Нюкасъл – Уигън (Нова Спорт)
Баланс: 12 мача, 5 победи за Нюкасъл, 2 равенства, 5 победи за Уигън

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК