Фабио Канаваро записа първа победа начело на Гуанджоу Евергранде след завръщането си в Китай. Воденият от италианеца тим срази Шанхай Шенхуа с 4:1 за Суперкупата на страната.

Китайският национал Хуанг Боуен (26) откри резултата за шампионите от Гуанджоу, а Фреди Гуарин (37) изравни за Шенхуа. Алан (43) даде нова преднина на водения от Канаваро отбор, а след почивката още две попадения добавиха Гао Лин (64) и Рикардо Гуларт (90+1-дузпа) за крайното 4:1.

Така Гуанджоу Евъргранде печели Суперкупата на Китай за четвърти път от 2012 година насам. Това е трети мач за Канаваро начело на Гуанджоу, като в първите два постигна равенства в Азиатската Шампионска лига. Той беше уволнен през 2015 година от същия този клуб, след което водеше Тянцзин Теда и го класира 3-и в първенството. От Гуанджоу Евъргранде отново ангажираха Канаваро, след като бразилецът Луис Фелипе Сколари реши да не си продължи договора си.