Байерн продължава методичния си път към шампионската титла в Бундеслигата. В мач от 29 кръг на първенството тимът на Пеп Гуардиола се наложи с 3:1 като гост на Щутгарт.

Четвърт час за швабите игра роденият в Одеса Борис Ташчи, който е кандидат за национал на България. Селекционерът Ивайло Петев официално потвърди, че нападателят на Щутгарт попада в плановете му. Ташчи се появи в игра като резерва на мястото на Лукас Руп.

Георги Нидермайер вкара топката в собствената си врата в 31-ата минута и даде аванс на гостите. Това беше шести автогол на Щутгарт от началото на сезона.

Давид Алаба удвои преднината на Байерн в 52-ата минута след асистенция на Хуан Бернад. Давид Дидави върна едно попадение за швабите десет минути по-късно, но минута преди края Дъглас Коста подпечата успеха на баварците.

С този успех Байерн събра 75 точки и дръпна с осем на втория Борусия (Дортмунд), който утре ще играе рурско дерби срещу Шалке 04. Щутгарт е 12-и с 33 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!