Капитанът на Екваториална Гвинея Емилио Нсуе отправи извинение към целия свят. Лидерът на домакините на Купата на африканските нации изрази съжалението си за събитията от мача с Гана. Полуфиналната среща на тима с Гана бе прекратена за 10 минути при резултат 3:0 за гостите. В 83-ата минута фенове на домакините започнаха масирана атака срещу привържениците на Гана, които бяха замеряни с шишета.

Впоследствие ганайците се спасиха, като се изнесоха на пистата на стадиона, а мачът бе прекъснат за повече от 10 минути, преди привържениците да бъдат изведени безопасно извън стадиона.

"Никога досега не съм участвал в такова нещо. Извинявам се от името на моя отбор на африканската футболна федерация и на света. Това бе необичайно преживяване”, отправи посланието си Нсуе.