Капитанът на младежкия ни национален тим Стефан Велков продължава да блести с изявите си в холандската Първа дивизия – второ ниво на футбола в страната след Ередивизи. Бившият защитник на Славия се разписа във втори пореден мач за Ден Бош, който надви у дома Твенте с 2:1 в среща от 13-ия кръг. В предния кръг българинът вкара гол и на втория тим на шампиона ПСВ Айндховен.

Този път Стефан Велкв се разписа с глава в 24-ата минута и удвои аванса на „драконите“ срещу гостите от Енсхеде при изпълнение на пряк свободен удар. Пет минути по-рано Стефано Белтраме беше дал преднина на домакините. Том Боере върна един гол за гостите в 32-ата минута.

След почивката в 77-ата минута Велков беше изгонен, след като получи втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си Ден Бош събра 28 точки и задмина днешния си противник на третото място. Лидерът Спарта (Ротердам) надви втория тим на Утрехт с 4:2 и остава на върха с 30 точки.