Българските футболисти Иван Караджов и Даниел Златков дебютираха с победа за новия си отбор Шахтьор (Солигорск). Вицешампионът на Беларус успя да обърне с 2:1 испанския третодивизионен Линенсе в Марбея. Караджов и Златков започнаха титуляри за Шахтьор само няколко часа, след като подписаха договорите си с клуба.

Българите играха само през първото полувреме. Караджов почти нямаше работа, а Златков действа стабилно в защита и почивката дойде при резултат 0:0.

Канарио в 67-ата минута от дузпа откри за испанците, а десет минути преди края на мача Багарич изравни. В 88-ата Януш с точен удар под гредата донесе победата на своя отбор.

Проверката изгледа и агентът Николай Жейнов, който осъществи трансферите на Караджов и Златков. Следващата контрола на Шахтьор от лагера в Испания е на 6 март - срещу норвежкия Согндал.