Гройтер Фюрт записа трета поредна победа във Втора бундеслига, след като в мач от 20 кръг се наложи с 1:0 над Енерги. Това е повече от чудесен старт за новия треньор на тима Михаел Бюскенс, който изведе тима си до трети успех след старта на пролетния полусезон.

За трети пореден мач като титуляр за „детелините” игра Асен Караславов. Българинът остана на терена до 55-ата минута, когато бе заменен от Леонард Хаас. Както е известно, Станислав Ангелов не бе групата на Енерги за мача. Пелето имаше възпаление на ухото, което бе следствие от измръзване по време на предишния мач на тима от Котбус.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Кристофър Ньоте в 90-ата минута, а успехът качи Гройтер Фюрт на 8-о място в класирането с 28 точки от 20 мача. Енерги е 13-ти с 23 точки. Санкт Паули оглави таблицата с 42 точки, след като се наложи с 2:0 като гост на Дуисбург./БЛИЦ