Българският защитник Асен Караславов вкара първия си гол за сезона във Втора бундеслига, след като в мач от 13 кръг бе точен при успеха на Гройтер Фюрт с 4:0 над Падерборн като гост.

Караславов се разписа в 48-ата минута, когато с глава засече центриране на Леонард Хаас. Това бе вторият гол на Гройтер Фюрт в мача, след като Бернд Нериг бе открил от дузпа в добавеното време на първата част.

Минута след гола на българина с попадение се отчете и Серджан Сарарер, а Николай Мюлер оформи крайното 4:0 в последната минута на мача.

С този успех Гройтер Фюрт събра 23 точки и излезе на четвърто място в класирането. Лидер е Херта с 29 точки, пред Ерцгебирге (Ауе) с 27 и Дуисбург с 25./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 21 ноември (неделя): Аугсбург – Карлсруе, Мюнхен 1860 – Франкфурт, Ерцгебирге (Ауе) – Алемания
На 22 ноември (понеделник): Дуисбург – Енерги

КЛАСИРАНЕ: 1.ХЕРТА 29, 2.Ерцгебирге (Ауе) 27, 3.Дуисбург 25, 4.Гройтер Фюрт 23, 5.Енерги 23 и др.