Бившият защитник на Славия Асен Караславов игра цял мач за Гройтер Фюрт при победата с 1:0 като гост на Рот-Вайс Оберхаузен. Двубоят бе от 23-ия кръг на Втора Бундеслига в Германия.

Сами Алагуи вкара единственото попадение в мача, разписвайки се в 64-ата минута.

С прибавените три точки Караславов и съотборниците му събраха 31 в актива си и заемат 10-ото място във временното класиране.

Българският национал Станислав Ангелов бе титуляр за Енерги (Котбус), който загуби с 1:2 домакинството си на Падерборн в друга среща от кръга във Втора Бундеслига. Пелето игра до 61-ата минута, когато бе заменен от Леонард Квойке.

Емил Юла даде преднина на Енерги през първото полувреме, но Шаглик и Брюкнер донесоха успеха за бившия отбор на българския треньор Павел Дочев.