Кардиф срази у дома Нотингам с класическото 3:0 в среща от 42-ия кръг на английската Чемпиъншип и е само на точка от спечелване на промоция за Висшата лига. На резервната скамейка на гостите от Нотингам бе българският вратар Димитър Евтимов.

Домакините поведоха в 26-ата минута чрез попадение на Хелгусон за 1:0. Гостите пък останаха с човек по-малко в 43-ата минута, когато Хендерсън бе изгонен с директен червен картон.

След почивката Кардиф удвои преднината си в 60-ата минута след попадение на Гестед за 2:0. Шест минути по-късно същият този Гестед реализира своя втори гол в срещата и оформи крайното 3:0.

Кардиф е на път да стане вторият уелски отбор, който ще участва във Висшата лига след Суонзи. Четири кръга преди края на сезона в Чемпиънщип Кардив е лидер във временното класиране с актив от 83 точки. Вторият Хъл Сити е със 77 точки, а третия Уотфорд със 71 точки.

Останалите отбори, които се намират в местата даващи право на участие в плейофите са Кристъл Палас, който е на четвърта позиция с 66 точки, Брайтън е пети с 65, а Болтън е шести с 63 точки. Нотингам е седми с 63 точки, но по-лоша голова разлика, а осми е Лестър с 61 точки.

В зоната на изпадащите са Барнзли с 49 точки, Уулвърхемптън с 48 и Бристъл Сити 40. Точно над опасната зона са Блекбърн и Питърбро, заемащи съответно 20-а и 21-а позиция с по 50 точки актив.

Барнзли – Чарлтън 0:6

КЛАСИРАНЕ: 1.Кардиф – 83 точки, 2.Хъл Сити – 77, 3.Уотфорд – 71, 4.Кристъл Палас – 66, 5.Брайтън – 65, 6.Болтън, 7.Нотингам – 61, 8.Лестър – 61 и др.