Севиля записа шести пореден мач без загуба в Примера дивисион, след като в мач от 18 кръг се наложи с 3:0 над Хетафе и влезе в Зона Лига Европа на класирането.

Колумбиецът Карлос Бака направи силен мач за андалусийския тим, като се отчете с две асистенции и един гол. Той вече има девет попадения преди преполовяването на първенството. Бака е първият дебютант в Примера дивисион от Матеос (1961/62), който се разписва девет пъти преди средата на сезона.

Карлос Бака подаде за попадението на Витоло в 34-ата минута, а в 55-ата сам прати топката във вратата на Мигел Анхел Моя. 13 минути преди края на мача и Иван Ракитич се разписа след асистенция на колумбиеца.

С този успех Севиля излезе на шесто място в класирането на Примера дивисион с 29 точки, на шест пред Хетафе, който заема девета позиция.

Валенсия – Леванте 2:0
1:0 Рикардо Пиати (42), 2:0 Софиан Фегули (73)
04.01.14
23:00 ч.
Алмерия – Гранада 3:0
1:0 Себастиан Дурбариер (14), 2:0 Верза (29-дузпа), 3:0 Алекс Видал (79)
05.01.14
13:00 ч.
Севиля – Хетафе 3:0
1:0 Витоло (34), 2:0 Карлос Бака (55), 3:0 Иван Ракитич (77)
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 132 мача, 44 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)