Шампионът на Русия Зенит вгорчи повторния дебют на Валери Карпин начело на Спартак (Москва), след като в мач от 18 кръг на Премиер лигата се наложи с 4:2 като гост. Два гола за успеха на тима на Лучано Спалети отбеляза белгийския национал Аксел Витсел.

Бразилският национал Хълк даде аванс на Зенит в 21-вата минута, но пет минути по-късно Артьом Дзюба изравни за московчани. Витсел се разписа в 41-вата и 71-вата минути и даде добра преднина на тима си.

Гол на Роман Широков в 78-ата минута гарантира победата на гостите от Санкт Петербург, докато три минути по-късно Емануел Еменике върна един гол за Спартак.

Успехът позволи на Зенит да събере актив от 37 точки и да излезе на второ място в класирането. Трети е Анжи със същия точков актив. Лидер е ЦСКА (Москва) с 40. Спартак е седми с 29 точки.