Милан победи Каляри с 1:0 като гост в мач от 18 кръг на Серия “А”. Успехът позволи на “росонерите” да дръпнат с 5 точки в класирането, след като Лацио направи 0:0 при визитата си на Дженоа. По-късно днес Наполи може да съкрати разликата на 3 точки, ако спечели при гостуването си на Интер.

Победният гол за Милан бе реализиран от 20-годишния дефанзивен халф Родни Страсер. Националът на Сиера Леоне бе изведен сам срещу вратаря от Антонио Касано, който записа официален дебют за “росонерите”. Четвърт част преди края той се появи на терена мястото на Александър Меркел.

Рома влезе в зона Шампионска лига, след като записа трудна победа с 4:2 над Катания след два гола на Мирко Вучинич в края на мача. Бари спечели опашкарското дерби с Лече с 1:0 след гол на Стефано Окака Чука. Чезена се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите след победа с 2:1 над Бреша.

Гол на Марио Сантана донесе на Фиорентина точката при гостуването на Болоня, след като домакините бяха открили резултата чрез Марко ди Вайо още в 5-ата. Палермо победи Сампдория с 3:0 в директен сблъсък между отбори, борещи се за място в евротурнирите. Точни за сицилианците бяха Миколи, Милиачо и Макароне. С човек по-малко Удинезе поеди Киево с 2:0, като Антонио ди Натале дори пропусна дузпа за "фриуланите"./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
От 6 януари (четвъртък)
Ювентус – Парма 1:4
0:1 Себастиан Джовинко (41), 0:2 Себастиан Джовинко (48), 1:2 Никола Легрогалие (60), 1:3 Ернан Креспо (62-дузпа), 1:4 Рафаеле Паладино (90)

Бреша – Чезена 1:2
0:1 Луис Хименес (33), 0:2 Лука Чекарели (41), 1:2 Едер (50)

Каляри – Милан 0:1
0:1 Родни Страсер (85)

Дженоа – Лацио 0:0

Лече – Бари 0:1
0:1 Стефано Окака Чука (78)

Рома – Катания 4:2
1:0 Марко Бориело (5), 1:1 Матиас Силвестре (29), 1:2 Макси Лопес (38), 2:2 Марко Бориело (47), 3:2 Мирко Вучинич (86), 4:2 Мирко Вучинич (90)

Удинезе – Киево 2:0
1:0 Алексис Санчес (14), 2:0 Антонио ди Натале (25)

Болоня – Фиорентина 1:1
1:0 Марко ди Вайо (5), 1:1 Марио Сантана (67)

Палермо – Сампдория 3:0
1:0 Фабрицио Миколи (37), 2:0 Джулио Милиачо (50), 3:0 Масимо Макароне (79)