Новакът в Джей Лигата Кашива Рейсол продължава без грешка, след като победи с 1:0 Омия Ардия в мач от втория кръг на шампионата. Днес се играха първите футболни срещи в Япония след природните бедствия, които удариха страната на 11 март.

Кашива спечели с попадение на бразилския нападател Леандро Домингеш в 54-ата минута. Така бившият клуб на Христо Стоичков има пълен актив от 6 точки от два мача.

Шимицу Ес-Пулс отговори на загубата си с 0:3 от Кашива Рейсол в първия кръг и се наложи с 1:0 над друг новак – Ависпа Фукуока. Генки Омае вкара единствения гол в мача 10 минути преди края.

Четвъртият от миналия сезон Кашима Антлърс загуби с 0:3 като домакин на Йокохама Маринос. Шохей Огура даде аванс на гостите още във втората минута, а Юзо Курихара вкара два гола след почивката.

Вегалта Сендай обърна Кавазаки Фронтале за успеха с 2:1, а новакът Вентфорет Кофу направи домакинско 1:1 с Висел Кобе./БЛИЦ