Шампионът на Япония Кашива Рейсол спечели Суперкупата на страната, след като се наложи с 2:1 над носителя на Купата на императора ФК Токио след голове на бразилците Жорже Вагнер и Леандро Домингеш.

Кашива се оказа под натиск в началото на мача и първите четири удара бях към вратата на тима. Въпреки това шампионите откриха резултата в 26-ата минута, когато Жорже Вагнер се разписа с далечен удар.

Леандро удвои аванса на тима си в 43-ата минута. Той бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Масато Моришиге срещу Хидеаки Китаджима в наказателното поле. ФК Токио върна едно попадение в средатата на втората част, когато халфът Ариаджасуру Хасегава бе точен с глава.

Резервата Наотаке Ханю имаше две добри положения за изравняване на резултата в последните 10 минути. При първата възможност той стреля встрани от вратата, а при второто – ударът му бе спасен от стража Таканори Сугено.