Капитанът на Реал (Мадрид) Икер Касияс ще пропусне първо Ел Класико от 1 май 2002 година. Той е бил на вратата на всички мачове на Кралския клуб срещу Барселона в последните 10 години и 275 дни, показва статистиката.

Както е известно Касияс получи контузия в ръката на мача с Валенсия и ще отсъства между 2 и 3 месеца от терените.

Икер Касияс е изиграл общо 35 двубоя срещу Барселона, като последователни са последните 30. той се нарежда и на четвърто място в класацията за общо изиграни минути в дербито. Повече от него имат само Дженто, Санчис и Раул.

Капитанът на Реал (Мадрид) дебютира в най-интригуващия сблъсък в света на 26 февруари 2000 година, когато Висенте дел Боске му гласува доверие, а “белия балет” печели с 3:0. Испанският вратар е допуснал 60 гола, пет от които от дузпи, и е спасил една дузпа на Самуел Ето’о.

Утре Касияс ще бъде на "Бернабеу", където ще посети съотборниците си в съблекалнята и ще ги мотивира за битката с Барселона, която започва в 22:00 часа българско време.