Вратарят на Реал (Мадрид) Икер Касияс постави рекорд на Испания по най-продължителен период без допуснат гол във всички турнири при победата на Кралския клуб с 6:1 като гост на Шалке 04 в първи 1/8-финал на Шампионската лига. Неговото постижение вече е 952 минути, което е с 28 минути повече от досегашния рекорд на бившия страж на Атлетико (Мадрид) Абел Ресино.

Началото на серията на Касияс започна след попадението на Умут Булут от Галатасарай в петия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят беше на 27 ноември 2013 г. и завърши с победа с 4:1 за „белия балет“. След това 32-годишният вратар не допусна гол в осем поредни мача.

Серията беше прекъсната от холандския национал Клаас-Ян Хунтелаар, който се разписа за „кралскосините“ в добавеното време при загубата с 1:6 от Реал (Мадрид).