Барселона разпиля Реал (Мадрид) с 4:0 като гост на „Сантяго Бернабеу” в 171-ото издание на Ел Класико. Каталунците бяха пълен господар на терена в Мадрид и буквално се подиграха със своя голям враг. Луис Суарес се разписа на два пъти, а Неймар и Иниеста добавиха по един пирон в ковчега на Реал и Рафаел Бенитес. Тежкото поражение, което е второ поред за "Кралския клуб" в Примера, разклати сериозно стола на Рафаел Бенитес. Феновете на тима развяха белите кърпички след последния съдийски сигнал, какъвто е начинът в Испания да се иска оставка.

Играчите на Луис Енрике направиха така, че очакваното от милиони фенове по цял свят дерби, да се превърне в мач без никаква интрига и да се играе на една врата. През първото полувреме Барселона тотално доминираше над Реал и отправи цели 9 удара, от които 4 бяха във вратата. Футболистите на Бенитес отправиха едва един удар през тази част.

Барселона излезе напред в резултата още в 11-ата минута, когато Луис Суарес получи чудесен пас в коридор от Серхи Роберо и прати топката покрай Кейлор Навас за 1:0. В 39-ата минута Андрес Иниеста показа част от своята магия и пусна пас между трима бранители към Неймар, а бразилецът технично преодоля Навас за 2:0 в полза на Барселона.

В началото на второто полувреме отново Иниеста и Неймар се подиграха с цялата защита на Реал и направиха страхотно двойно подаване. Бразилецът чукна чудесно с гръб към плеймейкъра, а той с мощен удар прати кълбото в сглобката на вратата на домакините и направи резултата класически.

Голяма звезда на Барселона Лионел Меси се появи на терена в 57-ата минута за пръв път от два месеца. Аржентинецът се възстанови от контузията си и успя да стане част от победата на своя тим.

В 74-ата минута крахът на Реал стана пълен. Отново три паса бяха достатъчни, за да бъде матирана отбраната в бяло, а Луис Суарес технично копна топката над Навас и оформи крайното 4:0 за своя тим.

Халфът на Реал Иско пък бе изгонен с директен червен картон в 85-ата минута. Испанският национал се появи на терена като резерва и остана в игра точно 40 минути.

Така каталунците събраха 30 точки и дръпнаха с 6 пред Реал (Мадрид), който е втори с 24.

Реал (Мадрид) – Барселона 0:4
0:1 Луис Суарес (11), 0:2 Неймар (39), 0:3 Андрес Иниеста (53), 0:4 Луис Суарес (74)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
21.11.15
17:00 ч.
Реал Сосиедад - Севиля 2:0
1:0 Иманол Агирече (73), 2:0 Чаби Прието (77)
Гранада - Атлетик Билбао (Филм +)
Баланс: 46 мача, 11 победи за Гранада, 11 равенства, 24 победи за Атлетик Билбао
22.11.15
21:30 ч.
Бетис - Атлетико (Мадрид) (Филм +)
Баланс: 113 мача, 31 победи за Бетис, 26 равенства, 56 победи за Атлетико (Мадрид)