Катаня и Рома завършиха 1:1 в отложен мач от 18-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят в Сицилия започна на 14 януари, но в 65-ата минута реферът Паоло Талиавенто го прекрати заради проливен дъжд.

Според разпоредбите в правилника на Италианската футболна централа оставащите 25 минути трябваше да се доиграят и това се случи днес. Така, Даниеле Де Роси и Франческо Тоти, които бяха сменени на 14 януари, не взеха участие в доиграването тази вечер.

И двата гола бяха отбелязани още преди доиграването, като Никола Легроталие бе открил резултата в 24-ата минута, но в 29-ата Де Роси бе изравнил за крайното 1:1.

След подялбата на точките Рома остана на шесто място с 35 точки, докато Катания се изкачи на 14-о място с 24 пункта.