Катания обърна гранда Интер от 0:1 до 2:1 в среща от седмия кръг на Серия „А”.

Срещата започна много добре за „нерадзурите”, след като още в 6-ата минута Майкон асистира за гола на аржентинеца Естебан Камбиасо – 0:1. До края на полувремето домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха. Това се случи малко след почивката в 47-ата минута, когато Гонсало Бергесио подаде към Серджио Алмирон, който вкара за 1:1. Голът допълнително окрили сицилианците и след още 3 минути игра те стигнаха до пълния обрат след точно изпълнена дузпа от Франческо Лоди за 2:1. След това попадение домакините се дръпнаха да бранят крехкия си аванс, докато Интер се втурна в атаки, които обаче не доведоха до ново изравнително попадение.

С успеха си Катания се изкачи до 6-о място във временното класиране с 9 точки, докато кризата в Интер за задълбочава, след като тимът все още има само 4 пункта и е непосредствено над чертата на изпадащите на 17-а позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Катания – Интер 2:1
0:1 Естебан Камбиасо (6), 1:1 Серджио Алмирон (47), 2:1 Франческо Лоди (50-дузпа)