Катания победи Удинезе с 3:1 в мач от 29 кръг на Серия “А” и увеличи шансовете си за участие в евротурнирите. Всички попадения паднаха през второто полувреме, а Алехандро Гомес се отличи с две попадения за “слоновете”.

Гомес откри резултата в 49-ата минута, в 67-ата 164-сантиметровото аржентинско крило удвои с глава след центриране на Бариентос.

В 71-ата минута Франческо Лоди също се разписа за Катания. Той беше точен при изпълнение на пряк свободен удар, при който топката се отклони в стената и излъга Желко Бъркич.

Девет минути преди края гостите върнаха едно попадение чрез Муриел. Успехът изкачи Катания на 7-о място с 45 точки, на 2 точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
16.03.13
19:00 ч.
Катания – Удинезе 3:1
1:0 Алехандро Гомес (49), 2:0 Алехандро Гомес (67), 3:0 Франческо Лоди (71), 3:1 Луис Муриел (81)
Баланс: 43 мача, 25 победи за Рома, 9 равенства, 9 победи за Парма

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ