Катаня сензационно победи шампиона Интер с 3:1 в изтеглен мач от 28-ия кръг на италианската Серия "А" и завърза борбата за титлата в Италия крайно интересна.

“Нерадзурите” откриха резултата в 54-ата минута с гол на Диего Милито, а в 74-ата Макси Лопес изравни. В антигерой за тях се превърна ганайският халф Съли Мунтари. Той се появи в игра в 79-ата минута на мястото на Естебан Камбиасо. Веднага си изкара жълт картон, а секунди след и втори игра с ръка в наказателното поле. Така Интер остана с човек по-малко, а домакините получиха дузпа. Джузепе Маскара бе точен от бялата точка и направи резултата 2:1, а в последната минута Хорхе Мартинес вкара трети гол за Катаня и сложи точка на спора.

Така в момента Интер е лидер в класирането с 59 точки, като следват Милан и Рома с 55 и 52, но двата тима са с мач по-малко./БЛИЦ