Катар победи Русия с 2:1 в контрола, играна в Доха. Любопитно е, че в срещата бяха отсъдени не една, не две, а цели четири дузпи. В главно действащо лице се превърна румънският съдия Павел Балаж, който даде два наказателни удара на домакините, от които те реализираха едзин, и два на гостите, от които и те вкараха само веднъж. Около 4500 души присъстваха на стадион "Ал Сад", от тях 280 бяха руснаци.

Сборная поведе с гол на  Александър Самедов още в 5-ата минута от дузпа. В 29-ата катарците също получиха дузпа, но капитанът им Ибрахим Маджид би ниско покрай дясната греда в аут. В 35-ата минута чернодрешкото Балаж ощастливи домакините с втора дузпа за нарушение на руския вратар Игор Акинфеев. Този път с изпълнението от "бялата точка" се нагърби Буалем Хухи и изравни за 1:1. Акинфеев докосна топката с крак, но не можа да я отбие. Опитният страж  получи контузия в 58-ата минута и трябваше да напусне играта. На негово мято се появи Станислав Крицюк.

Тимът на Катар осъществи пълен обрат в 73-ата минута, когато оставеният абсолютно непокрит след изпъление на корнер Карим Будяф засече центрирането с глава за 2:1. В 87-ата минута настъпи голямата драма. Луис Жуниор фаулира Кокорин в пеналта и реферът наду за четвърти път свирката за дузпа. Вратарят Саад Ал Шееб обаче спаси шута на потърпевшия и по този начин донесе изненадващата победа на катарците.

На 15 ноември Русия, домакин на СП 2018, ще изиграе последния си за годината мач – домакинство срещу Румъния в Грозни. Двубоят е отново приятелски. Катар пък гостува на Китай в световна квалификация от зона „Азия”.

Катар: Ал Шееб, Маджид (55 - Али), Муса, Касола (46 - Будиаф), Коуки (68 - Еса), Корея, Асадала (61 - Халид), Сеара, Хасан Афиф (68 - Исмаил), Алааелдин (46 - Табата), Акрам Афиф
Русия: Акинфеев (58 - Крицюк), Кудряшев, Васин, Кутепов, Самедов (85 - Могилевец), Глушаков, Зобнин, Ерохин (53 - Газински), Комбаров (58 - Панченко), Кокорин, Полоз (46 - Шишкин)