Катар подобри най-доброто си представяне на Купата на Азия, след като се класира за четвъртфиналите на турнира, на който е домакин. Тимът на Бруно Метсу победи победи Кувейт с 3:0 и си гарантира третото място в Група “А”.

Катарците се наложиха след попадения на Биал Ахмед и Мохамед Елсайед в първия четвърт час. Четири минути преди края на мача Фабио Сезар Монтезине вкара третия гол в срещата.

В другия мач от групата Узбекистан направи 2:2 с Китай. Равенството бе достатъчно на “белите вълци” да си гарантират първото място в групата.

Ю Хай откри за китайците в 7-ата минута, но Одил Ахмедов изравни след половин час игра. Александър Гейнрих даде аванс на узбеките веднага след почивката, но Хао Джунмин направи 2:2 в 56-ата минута./БЛИЦ