Ужасен ден имаха футболистите на Металург Донецк. Тимът загуби с 1:9 като гост на гранда Динамо Киев, който е далеч от лидерската роля в първенството. Велизар Димитров не игра, но титуляри за тима от Донецк бяха бившите футболисти на ЦСКА – Грегъри Нелсън и Жуниор Мораес. Извън групата бе и бившият халф на “Левски” Зе Соарес. Задачата на гостите от Металург се влоши в 19-ата минута, когато Голайдо получи червен картон. След това започна и голеадата за домакините. Ярмоленко се разписа в 21-ата минута, 2:0 направи Джърмейн Ленс в 27-ата. Джордже Лазич върна едно попадение за Металург в 40-ата минута и при 2:1 за Динамо завърши първото полувреме.

През втората част Динамо Киев наниза 7 гола! Белханда направи 3:1 в 48-ата минута, отново Ленс се разписа за 4:1 в 62-ата, Ярмоленко заби за 5:1 две минути след това, Харуна отбеляза за 6:1 в 67-ата минута. Белханда вкара два гола за 8:1 в 70-ата и 74-ата минути, а крайното 9:1 оформи Мбокани минута преди края.

След успеха Динамо Киев е на 5-то място с 21 точки, на осем от лидера Металист Харков. Металург Донецк е на 10-то място с 14 точки.