Лацио допусна конфузна загуба от последния в Серия "А" точно преди важния мач с Лудогорец за Лига Европа, който е идния четвъртък от 22:05 часа в Рим. "Орлите" на Еди Рея гостуваха днес на Катания, като се представиха под очакванията и отстъпиха с 1:3.

Треньорът на Лацио продължи с експериментите и в този мач. Еди Рея заложи на нова постройка в сравнение с използваните в последно време 3-4-3 и 4-3-3. Този път "орлите" играха във формация 4-2-3-1 с Мирослав Клозе на върха на атаката. Зад ветерана място зае Стефано Маури, чието наказание за участие в манипулиране на срещи изтече.

Първото полувреме двата тима показаха равностойна игра, но през втората част домакините бяха далеч над своя противник и съвсем заслужено грабнаха трите точки. Мачът започна отлично за Катания. Още в 41-ата секунда Мариано Иско наказа Етрит Бериша за 1:0. Малко след това вратарят на гостите се намеси решително и не позволи на домакините да удвоят преднината си.

Играчите на Лацио правеха отчаяни опити да изравнят, предимно с далечни удари, основно на Антонио Кандрева, които обаче не доведоха до резултата. Кристиан Ледесма също направи пропуск, за да се стигне до 1-ата минута на добавеното време, когато "орлите" все пак изравниха. Точен беше капитанът Стефано Маури, който започна титуляр за първи път от месец май. Както е известно, Маури бе наказан за девет месеца, след като бе обявен за виновен, че не е докладвал на властите за потенциално уреждане на мача между Дженоа и Лече през май 2011 година. Впоследствие обаче санкцията му бе намалена на шест месеца и ето, че вече изтече и той отново е на терена.

Втората част също започна много добре за Катания. В 48-ата минута Николас Споли попари "орлите" за 2:1. Той се възползва от поредната хаотична намеса на Андре Диас и заби топката под гредата. Десет минути след това десният защитник Джино Перуци се включи в атака и на празна врата направи 3:1, с което окончателно гостите бяха отказани. До края не се случи нищо запомнящо се и Лацио логично загуби.

За съперника на Лудогорец това е осмо поражение от началото на сезона в Серия "А". Грандът от Рим, който този сезон не е страшилище за конкурентите, има на сметката си още 8 победи и 8 равенства и с актив от 32 точки заема 10-ото място. Катания пък вече не е на последното място и след като днес победи скочи до 17-ата позиция, точно над зоната на изпадащите. Тимът събра 19 точки, а по-малко имат единствено Киево, Ливорно и Сасуоло.

КАТАНИЯ - ЛАЦИО 3:1
1:0 Мариано Джулио Ицко (1), 1:1 Стефано Маури (45+1), 2:1 Николас Федерико Споли (48), 3:1 Джино Перуци (58)

Съставът на Лацио от днешния мач: 1.Етрит Бериша, 20.Джузепе Биава (72-14.Балде Диао Кейта), 29.Абдулай Конко, 3.Андре Диас, 26.Стефан Раду, 6.Стефано Маури (72-34.Брайън Переа), 24.Кристиан Ледесма, 5.Лукас Билия (46-15.Алваро Гонзалес), 87.Антонио Кандрева, 19.Сенад Лулич, 11.Мирослав Клозе

Catania 3-1 Lazio (Highlights) 16.02 ourmatch.net by ourmatch