Наполи разби с 3:1 шампиона на Италия Милан в дербито на 3-ия кръг в Серия "А" и временно оглави класирането. В герой за домакините се превърна Единсон Кавани, който реализира хеттрик.

Пред 50 000 души на "Сан Паоло" футболистите на Наполи успяха да обърнат "росонерите", след като изоставаха в резултата. В 12-ата минута Алберто Акуилани откри с глава след центриране на Антонио Касано 0:1.

Още при подновяването на играта Наполи изравни чрез Кавани, който реализира с глава след центриране от фаул на Кристиан Маджо. В 36-ата отново уругвайската звезда подлуди верните фенове на домакините с втория си гол в мача. Кавани се разписа с мощен изстрел след подаване на Гаргано - 2:0.

Шест минути след почивката уругваецът отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Кавани оформи хеттрика си, разписвайки се от воле с левия крак, след като се възползва от лошо избита от Алесандро Неста топка - 3:1.

До края на мача "росонерите" контролираха играта, но с пропуски пред вратата на домакините направиха Пато и Ел Шаарави.

След успеха Наполи заема първото място с пълен актив от 6 точки, колкото имат още Ювентус, Удинезе и Каляри. Избраниците на Валтер Мадзари обаче са с по-добра голова разлика. Милан във втори пореден мач не успя да победи и заема 13-ото място с 1 точка.

ИТАЛИЯ
СЕРИ Я "А", 3 КРЪГ
17.09.11
19:00 ч.
Каляри – Новара 2:1
 1:0 Тиаго Рибейро (38), 2:0 Хоакин Ларивей (86), 2:1 Такаюки Моримото (88)
Лацио - Дженоа 1:2
1:0 Скули (11), 1:1 Паласио (54), 1:2 Юрай Кучка (71)
18.09.11
16:00 ч.
Парма – Киево 2:1
1:0 Джовинко (24), 1:1 Палоски (79), 2:1 Джовинко (90)
Наполи – Милан 3:1
0:1 Алберто Акуилани (12), 1:1 Единсон Кавани (13), 2:1 Единсон Кавани (36), 3:1 Единсон Кавани (51)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.