С два гола на Единсон Кавани в последните 10 минути Наполи стигна до равенство 2:2 като гост на Удинезе в предпоследния мач от 28-ия кръг на Серия "А. До 81-ата минута южняците губеха с 0:2 на "Стадио Фриули", но в крайна сметка си тръгнаха с ценната точка.

Джампиеро Пинци изведе Удинезе напред в резултата в 28-ата минута след подаване на Диего Фабрини, а в 52-ата Тото ди Натале удвои преднината на тима си.

Осем по-късно Фабрини получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. В 75-ата минута Единсон Кавани можеше да върне почетно попадение за гостите от Неапол, но изпусна дузпа. Все пак уругваецът се реабилитира и само за четири минути отбеляза два гола, с които оформи равенството.

Южноамериканецът първо намали на 1:2 в 81-ата минута, а в 85-ата направи 2:2 след подаване на Джемайли.

Двата тима останаха съответно на четвърти и пети с равен актив от 47 точки, а Лацио запази третата си позиция с 48 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
17.03.12
19:00 ч.
Парма - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (17-дузпа), 0:2 Урби Емануелсон (55)
17.03.12
21:45 ч.
Фиорентина - Ювентус 0:5
0:1 Мирко Вучинич (15), 0:2 Артуро Видал (28), 0:3 Клаудио Маркизио (55), 0:4 Андреа Пирло (67), 0:5 Симоне Падоин (72)
18.03.12
13:30 ч.
Каляри - Чезена 3:0
1:0 Маурисио Пиния (14), 2:0 Маурисио Пиния (45-дузпа), 3:0 Маурисио Пиния (56-дузпа)
18.03.12
16:00 ч.
Интер - Аталанта 0:0
18.03.12
16:00 ч.
Болоня - Киево 2:2
0:1 Марко Андреоли (27), 1:1 Марко ди Вайо (59), 1:2 Сирил Терео (69), 2:2 Алесандро Диаманти (81)
Сиена - Новара 0:2
0:1 Марко Ригони (72), 0:2 Филипо Поркари (81)
18.03.12
16:00 ч.
Лече - Палермо 1:1
1:0 Давид ди Микеле (6-д), 1:1 Есекил Муньос (16)
18.03.12
21:45 ч.
Удинезе - Наполи 2:2
1:0 Джампиеро Пинци (28), 2:0 Тото ди Натале (52), 2:1 Единсон Кавани (81), 2:2 Единсон  Кавани (85)