Кайрат разгроми латвийския Атлантас (Клайпеда) с 6:0 в първи мач от първия квалификационен кръг от Лига Европа. Още до почивката казахстанският тим водеше с 4:0. Разписаха се Жерар Гоу (21), Андрей Аршавин (26-дузпа), Иво Иличевич (30) и отново Аршавин (42). След почивката отново Гоу (50) и Иличевич (73) довършиха гостите и направиха реванша протоколен.

Сигурен за следващия кръг е и словашкия Слован (Братислава), който спечели гостуването си на Пюник в Ереван с 4:1. Точни за гостите бяха Филип Холоско (22,68), Савичевич (62) и автогол на Шахназарян (85). Почетното попадение за арменския град беше дело на Петрос Аветисян в 7-ата минута от дузпа.

Тренчин също записа убедителен успех над грузинския Торпедо (Кутаиси) с 5:1. Всичко започна перфектно за гостите, които поведоха с гол на Гурули още в 10-ата минута. Антонио Мансе обаче направи обрата пълен с голове в 36-ата и 40-ата минута – 2:1. Последните три попадения паднаха в края на срещата. Хамза Чатакович (75), Якуб Паур (81) и Георги Баридзе (87) довършиха грузинците.